Minu taust ja tegemised

Hei! Mina olen Heldi McCaskill, Sensoorse Tasakaalu looja.

Minu erialane taust ulatub aastasse 2009, mil asusin õppima tegevusteraapiat Suurbritannias. Pärast ülikooli lõppu suundusin tööle Londoni üldpsühhiaatriahaiglasse. Valik vaimse tervise valdkonnas spetsialiseerumiseks oli tehtud enne ülikooli algust, kuna mind on alati paelunud inimese aju ning selle mõju käitumisele. Minu järgmisteks töökohtadeks olid vaimse tervise kliinik ning kohtupsühhiaatriahaiglad. Lisaks kliinilisele tööle olin tegevusteraapia meeskonna juht, haigla juhatuse liige, koolitaja, praktikate juhendaja ning aktiivne sealse tegevusterapeutide assotsiatsiooni liige. 2021.aastal pöördusin tagasi Eestisse ning olen praktiseerinud Tallinnas vaimse tervise kliinikus. Nüüdseks on loodud Eesti Sensoorse Integratsiooni Liit ja kuulun Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatusse.

Olen aastate jooksul teinud tihedat koostööd psühhiaatrite, vaimse tervise õdede, sotsiaaltöötajate, erinevate loovterapeutide ja psühholoogidega. See on andnud mulle põhjaliku arusaama diagnostikast, farmakoloogiast, teraapia teooriatest ja sekkumistest. Samuti on koostöö rikastanud minu võimekust hinnata inimesi terviklikult ning võimaldanud mul kasutada erinevaid terapeutilisi lähenemisi. Lisaks läbisin Suurbritannias tuhandeid tunde erinevaid lisakursusi, Parkinsoni tõvest ja sõltuvustest kuni suitsiidiennetuse ning spetsialistide kovisioonide juhtimiseni. 

Minu silmaring suurenes erakordselt 2018.aastal, mil alustasin ülikoolis sensoorse integratsiooni kursusel. Mõistsin, et bakalaureuse ajal oli mulle vähe õpetatud inimese sensoorsete süsteemide kohta ning oma praktikas olime multidistsiplinaarse meeskonnana selle osa inimesest tähelepanuta jätnud. Esimese sensoorse integratsiooni hindamise ning teraapiaseanssi viisin läbi 2019.aastal. Tänaseks on sensoorse integratsiooni teooria ja praktika suur osa kliinilisest tööst, kuigi olen siiski ennekõike tegevusterapeut. Jätkan sensoorse integratsiooni praktikute rahvusvahelises kogukonnas aktiivse liikmena ning osalen regulaarselt kliinilises supervisioonis. 2022.aastal saavutasin edasijõudnud praktiku taseme ja hetkel tegelen magistrikraadi lõputööga, milles keskendun ATH diagnoosi ja sensoorsete keerukustega täiskasvanutele. 

Minu praktika on juhitud põhimõtetest, et inimene on oma elu spetsialist ning minu töö on teda raskuste puhul inimesekeskselt ja teaduspõhiselt toetada. Tegevusterapeudina on minu fookuseks inimese jaoks tähenduslikud elurollid ning tegevused. Sensoorse integratsiooni praktikuna on minu fookuseks inimese kaheksa sensoorset süsteemi (kuidas need süsteemid kogevad, tõlgendavad ja reageerivad sisemistele ning välistele stiimulitele) ja kuidas sensoorsete keerukustega igapäevaselt paremini toime tulla lapse, teismelise või täiskasvanuna.

Minu eesmärk on tõsta teadlikkust sensoorsest integratsioonist, sensoorsest eluviisist ning pakkuda lahendusi, kuidas neid toetada ja rakendada. Seeläbi on võimalik leida rohkem sensoorset tasakaalu.

*Koduleht ja sotsiaalmeedia kanalid ei asenda sensoorse integratsiooni hindamist ega teraapiat. Vajadusel tuleb pöörduda vastava väljaõppe saanud spetsialisti vastuvõtule. Minu vastuvõtud on kuni 2024 aastani peatunud; kliinilise töö jätkudes tuleb info kodulehele.

HARIDUS

2022-2024 Sheffield Hallam University, teadusmagister (MSc), sensoorne integratsioon

2022 Sheffield Hallam University, Postgraduate Diploma (Advanced Sensory Integration Practitioner)

2018-2021 Ulster University ja Sheffield Hallam University, Postgraduate Certificate (Sensory Integration Practitioner)

2019-2012 University of East Anglia, teadusbakalaureus (BSc, cum laude), tegevusteraapia

   

Foto: Kretel Kuusk