Minu taust ja tegemised

Hei! Mina olen Heldi McCaskill, tegevusterapeut, sensoorse integratsiooni edasijõudnud praktik ja Sensoorse Tasakaalu looja.

Minu erialane taust ulatub aastasse 2009, mil asusin õppima tegevusteraapiat Suurbritannias. Pärast ülikooli lõppu suundusin tööle Londoni üldpsühhiaatriahaiglasse. Valik vaimse tervise valdkonnas spetsialiseerumiseks oli tehtud enne ülikooli algust, kuna mind on alati paelunud inimese aju ning kuidas elukogemused ning laiem maailm mõjutab inimese tervist. Minu järgmisteks töökohtadeks olid vaimse tervise kliinik ning kohtupsühhiaatriahaiglad. Lisaks kliinilisele tööle olin tegevusteraapia meeskonna juht, haigla juhatuse liige, koolitaja, tegevusterapeutide praktikate juhendaja ning aktiivne sealse tegevusterapeutide assotsiatsiooni liige. 2021.aastal pöördusin tagasi Eestisse ning olen praktiseerinud Tallinnas vaimse tervise kliinikus. Nüüdseks on loodud Eesti Sensoorse Integratsiooni Liit ja ma kuulun Eesti Tegevusterapeutide Liidu juhatusse. Samuti esindan tegevusterapeute VATEKis.

Olen aastate jooksul teinud tihedat koostööd psühhiaatrite, vaimse tervise õdede, sotsiaaltöötajate, loovterapeutide ja psühholoogidega. See on andnud mulle põhjaliku arusaama diagnostikast, farmakoloogiast, teraapia teooriatest ja sekkumistest. Samuti on koostöö rikastanud minu võimekust hinnata inimesi terviklikult ning võimaldanud mul kasutada erinevaid terapeutilisi lähenemisi. Lisaks läbisin Suurbritannias tuhandeid tunde erinevaid lisakursusi, Parkinsoni tõvest ja sõltuvustest kuni suitsiidiennetuse ning spetsialistide kovisioonide juhtimiseni. Ma jätkan enese erialast täiendamist nii Eestis kui ka Suurbritannias.

Minu silmaring suurenes erakordselt 2018.aastal, mil alustasin ülikoolis sensoorse integratsiooni (SI) kursusel. Mõistsin, et bakalaureuse ajal oli mulle vähe õpetatud inimese sensoorsete süsteemide kohta ning oma praktikas olime multidistsiplinaarse meeskonnana selle osa inimesest tähelepanuta jätnud. Esimese SI hindamise ning teraapiaseanssi viisin läbi aastal 2019. Tänaseks on SI teooria ja praktika suur osa minu kliinilisest tööst. Ma jätkan SI praktikute rahvusvahelises kogukonnas aktiivse liikmena ning osalen regulaarselt kliinilises supervisioonis. 2022.aastal saavutasin edasijõudnud SI praktiku taseme. Minu magistrikraadi lõputöö keskendus ATH diagnoosi ja sensoorsete keerukustega täiskasvanute kliinilisele hindamisele. Hetkel jätkan narratiivteraapia õpingutega Suurbritannias ja seetõttu saan narratiivpraktikaid samuti töös rakendada. Narratiivteraapia on pärit Austraaliast ja Uus-Meremaalt ning seostub nii tegevusteraapia kui SI teooria ja praktikaga (NT). 

Minu kliiniline praktika on juhitud põhimõtetest, et inimene on oma elu spetsialist ning minu töö on teda raskuste puhul inimesekeskselt ja tõenduspõhiselt toetada. Tegevusterapeudina on minu fookuseks inimese jaoks tähenduslikud elurollid ning tegevused. SI praktikuna on minu fookuseks inimese kaheksa sensoorset süsteemi (kuidas need süsteemid kogevad, tõlgendavad ja reageerivad sisemistele ning välistele stiimulitele) ja kuidas sensoorsete keerukustega igapäevaselt paremini toime tulla lapse, teismelise või täiskasvanuna. Narratiivtehnikate kasutamisel huvitavad mind inimese elu domineerivad ja eelistatud lood.

Sensoorse Tasakaalu eesmärk on tõsta teadlikkust sensoorsest integratsioonist, sensoorsest eluviisist ning pakkuda lahendusi, kuidas neid toetada ja rakendada. Seeläbi on võimalik leida rohkem sensoorset tasakaalu.

*Koduleht ja sotsiaalmeedia kanalid ei asenda SI hindamist ega teraapiat. Vajadusel tuleb pöörduda vastava väljaõppe saanud terapeudi vastuvõtule.

*Kliinilise tööga alustan taas sügisel 2024 https://minukliinik.ee/

HARIDUS

2023-2024 Institute of Narrative Therapy, I ja II tase

2022-2024 Sheffield Hallam University, teadusmagister (MSc, cum laude), sensoorne integratsioon

2022 Sheffield Hallam University, Postgraduate Diploma (Advanced Sensory Integration Practitioner)

2018-2021 Ulster University ja Sheffield Hallam University, Postgraduate Certificate (Sensory Integration Practitioner)

2009-2012 University of East Anglia, teadusbakalaureus (BSc, cum laude), tegevusteraapia

   

Foto: Kretel Kuusk